מועדון רוטרי מזכרת בתיה

חנות יד 2 – בניהול מועדון רוטרי מזכרת בתיה. החנות נמצאת מאחורי מבנה המועצה ברחוב רוטשילד 4

שעות הפתיחה:

  • א-ה 09:00-19:00
  • יום שישי 09:00-12:00
  • טלפון 054-6253343

רוטרי הוא ארגון בינלאומי ללא ­כוונת רווח אשר במסגרתו מתכנסים אנשי עסקים ויזמים מובילים בתחומם אחת לשבוע ע״מ להגות ולפתח מיזמים לטובת הכלל והקהילה בה הם חיים. ישנם למעלה מ34,000 מועדוני רוטרי ברחבי העולם, המתפרסים על פני 200 מדינות שונות. סך הכל ישנם כמיליון ומאתיים אלף חברי רוטרי פעילים בעולם הפועלים ליצירת מחר טוב יותר.

חברי רוטרי פועלים במסגרת עבודה של מועדונים, כאשר כל מועדון משויך לקהילה ולעיר בה הוא פועל. ההשתתפות במועדון היא התנדבותית, אך דורשת תהליך מיון מקדים.

הקווים המנחים את קבלת ההחלטות ויצירת הפרויקטים השונים ע״י מועדוני רוטרי תמיד יענו על ארבעה שאלות הבסיס של רוטרי:

  1. האם אנו פועלים לפי האמת?
  2. האם כל המעורבים בדבר מסכימים?
  3. האם הדבר מעודד רצון טוב ואחווה?
  4. האם זה מועיל ויש בדבר תועלת?

כאמור, רוטרי הוא ארגון גדול הפועל במספר רבדים שונים, המכונים ״אפיקים״. כל אפיק מקבץ בתוכו תחומי אחריות שונים עליהם חברי המועדון אמונים לקדם.

אפיקי הפעילות של רוטרי הם כדלקמן :

אפיק הקהילה

אחד מהאפיקים המרכזיים בהם עוסקים חברי המועדון הוא בהקמת ופיתוח פרוייקטים המועילים ומקדמים את הקהילה בה הם חיים. כך למשל במועדון מזכרת בתיה, אנו מפעילים חנות יד­ שנייה, ערבי התרמה, תוכניות לנוער בסיכון ותוכניות לסיוע בבתי הספר אשר במושבה. העזרה לקהילה באה מתוך תפיסה הבאה לקדם משפחות ואינדיבידואלים חלשים בקהילה, על מנת להביאם (עד כמה שניתן) לשוויון הזדמנויות וקיום בכבוד.

אפיק המועדון

במועדון רוטרי לא רק עובדים. מלבד הפרויקטים השונים שהמועדון אחראי להפעלתם, בכל פגישת מועדון ישנם גם יעדים חברתיים ותכני העשרה חשובים. במובן זה, מפגש במועדון עצמו ובין המועדונים השונים של רוטריונים מוליד שיתופי פעולה עסקיים ויחסים בינאישיים חשובים. מלבד ולעיתיים קרובות המועדון מארגן לחבריו ולאורחיהם הרצאות ותכני העשרה במסגרת סדנא, סיור או הרצאה אשר רלוונטים לתחומי העיסוק והעניין של חברי המועדון (כמה מן הנושאים בהם התקיימו הרצאות העשרה במועדוננו בעבר כוללים: העולם הפיננסי, רפואה טבעית, נהיגה ספורטיבית ותכנון טראקים באסיה ).

אפיק המקצוע

הפילוסופיה של רוטרי היא שהמקצוע הוא חלק מרכזי מפועלו של הרוטריון, ויש לטפח אותו ולעזור לרוטריון לממש את מלוא הפוטנציאל המקצועי שלו­ מתון הבנה שהצטיינות מקצועית תוכל להירתם לאחר מכן לעזרה לכלל ולפרט כאחד. מסיבה זו, ברוטרי מעבר להיבט הנטוורקינג וקבוצות. המקצוע, ישנם הכשרות והתמחויות בחו״ל אפשר פתוחים באופן אקסקלוסיבי רק לרוטריונים.

אפיק בינלאומי

ברמת המאקרו, רוטרי פועל במדינות רבות ברחבי העולם וכן במקומות רבים בישראל. המסגרת הזו מאפשרת שיתופי פעולה ופרויקטים ייחודים ברחבי העולם אשר מהם נהנים חברי מועדון רוטרי, ובמקרים רבים­ גם נציגים מהקהילה. כך לדוגמא, רוטרי מפעיל מדי שנה כ50 מחנות מסביב לעולם לבני נוער, במסגרת פעילות זו יצאו בחסות המועדון כ40 בני נוער ממזכרת בתיה לאורך השנים לחוויה ייחודית במגוון ארצות שונות.

מחנות הקיץ והכנסים בחו״ל במרבית המקרים הם ללא כל עלות, בהתנדבות של חברי רוטרי במדינות המארחות או עם השתתפות עצמית מינימלית. בנוסף למחנות השונים, כל שנה מתרכז הארגון העולמי בקידום נושא ספציפי, בו ריכוז של תרומות ומאמץ התנדבותי חוצה גבולות יכול להביא לשינוי גדול בשטח.

כך לדוגמא לאורך העשור האחרון רוטרי העולמית שיחקה מקום מרכזי בהכחדת מגפת הפוליו באפריקה, ע״י גיוס תרומות של למעלה מ 200 מיליון דולר אשר הושקעו במחקר, חיסון וטיפול בנפגעי פוליו באפריקה. תחום נוסף בו רוטרי העולמי משקיע מאמצים וכספים רבים הוא הבטחת סניטציה ומים נקיים לשתייה, אשר אין בנמצא במדינות רבות באפריקה ואסיה.

במזכרת בתיה המועדון קיים מאז 1985. כרגע במועדון ישנם 14 חברים אשר נפגשים אחת לשבוע ביום שני ב21:00 בבית המתנדב (ראה מפה מצורפת) . כל המעוניין מוזמן לבוא ולהתעניין בפועלו של הארגון, ולעזור לקידום הפרויקטים הקהילתיים הרבים אשר אנו לוקחים בהם חלק כדי להבטיח שמזכרת בתיה תהיה מקום נעים ובטוח לחיות בו.

לפרטים על פעילות רוטרי במסגרת ארצית: www.rotary.org.il

אתר רוטרי הבינלאומי: www.rotary.org

שימו לב!

המידע המתפרסם באתר זה מיועד לשמש כלי עזר בידי המשתמשים, אולם הוא אינו מחייב ואינו בא במקום המידע הרשמי הנמסר על-ידי עובדי המועצה.

ליצירת קשר:

שד' אליהו 4, מזכרת בתיה 7680400 טלפון: 08-9371111

מפת הגעה:

הרשמו לקבלת עדכונים במייל:

    הצהרת נגישות | מפת האתר | כל הזכויות שמורות למועצה המקומית מזכרת בתיה 2024 © | נבנה על ידי כ.ג שירותי מחשוב