מזכרת בתיה חגגה את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל בקצב ישראלי סוחף לאורך רחוב רוטשילד

מזכרת בתיה חגגה את יום העצמאות ה-69 למדינת ישראל בקצב ישראלי סוחף לאורך רחוב רוטשילד


מזה כארבע שנים, מזכרת בתיה חוגגת את יום העצמאות למדינת ישראל בצורה ייחודית ושונה. האירוע מתקיים לאורך רחוב רוטשילד האותנטי כשהוא מלא בסמלי המדינה ובמחוות ישראליות.  החגיגות היו בסימן "קצב ישראלי" והביאו לידי ביטוי את הערכים ואהבת הארץ.

כך למשל, לאורך הרחוב היו קבוצות מקצועיות של מרקידים ורקדנים שהרקידו את הבאים בהורה ישראלית, מוזיאון המושבה ערך מחווה מקורית שנקרא "מזכרת מבתיה" שבו בחזית הקזרמה מול המוזיאון, הוצבה תמונה צבעונית וגדולה של הברונית בתיה רוטשילד והחוגגים יכלו ל"הציץ", לתוכה ולהצטלם בתור הברונית. לצילום היתה היענות מאוד גדולה. חלק מהתמונות הועלו לאתר הפייסבוק של המוזיאון "מוזיאון המושבה מזכרת בתיה ע"ש ערן שמיר" (מוזמנים לעשות לנו לייק). התמונה המקורית צוירה בצבע שמן, בסגנון הרנסאנס ע"י צייר צרפתי בשם ז'אן דומיניק אינגרה.

זאת ועוד, בחזית המוזיאון הציבו טלילה שרעבי, מנהלת המוזיאון ויונינה רנדלר מלר, מדריכה ותיקה ונצר למייסדי המושבה, דוכן "בטעם של פעם". בדוכן הוצעו לציבור לחם עם ריבה וחמאה ותה בספלי מתכת נוסטלגיים. הדוכן עוצב עם כלי אוכל ישנים ומפות שולחן מאוסף המוזיאון ותגובות הציבור היו נלהבות.

בנוסף לכך, התושבים והמבקרים נהנו מהפעלות שהתקיימו לאורך הרחוב של אמני רחוב, הופעות מקומיות, מופע אקרובטיקה מרהיב, הולה הופ, התרשמו מדמויות של אמנים מהזמר הישראלי "ששרו" לקולם  של הזמרים אותם הם הציגו, קפצו בטרמפולינות, ומי שהיה צמא דיווש על אופניים עד שיצא לו "טריפ שייק" שיק פירות טעים על פי בחירתו של המדווש.

עוד נהנו המשתתפים ממתחם מולטימדיה שהלהיב את הילדים והוריהם, הרכב כלייזמרים ורקדניות שהופיעו בריקודים מכל העמים.

גם לקטנטנים היה שמח עם הפינה לגיל הרך במתחם המוזיאון שהיתה מלאה לאורך כל האירוע, הקטנטנים הקשיבו לשעת סיפור מוסיקלית בעוד הורים נחים על הפופים. לאחר שעת הסיפור הילדים עסקו בפינת היצירה.כמובן שזיקוקי דינור מרהיבים קישטו בצבעוניות את השמים מעל רחוב רוטשילד וכולם נהנו ממנו.

מאיר דהן ראש המועצה: "מדובר בסוג חגיגה אחרת, לפני שלוש שנים, כשעניין הבמה המרכזית מיצה את עצמו, החלטנו שהגיעה העת לשנות את "הנוסחא" לחגיגות יום העצמאות. ברחוב ההיסטורי שלנו אנחנו עושים הופעות לכל המשפחה ומאפשרים לחוגגים לנוע בין אטרקציה לאטרקציה וליהנות מנינוחות ולא מהלחץ של הבמה המרכזית. כל מי שהגיע קיבל דגל ישראל והרחוב מתמלא בדגלים כי הרי אנחנו חוגגים עצמאות בישראל ובמזכרת בתיה, חוגגים בקצב ישראלי"

תודה לכל העוסקים בהפקת האירוע המוצלח, לצוות המתנ"ס ובמיוחד למנהלת מחלקת התרבות והאירועים כרמלה ארקין, לצוות המועצה ולכל השותפים.

נתראה בשנה הבאה, עד אז, אל תשכחו יש לנו ארץ נהדרת.  


קולאז' תמונות מיום העצמאות
 
ב ב ר כ ה,                                           טלילה שרעבי            מנהלת לשכת ראש המועצה                        


חיפוש
קישורים חשובים


לוח ארועים
« 2017  
« אפריל »
אבגדהוש
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

לכל הארועים