דיווח מסיור ראש המועצה מאיר דהן בקהילות היהודיות - וושינגטון וניו-יורק

דיווח מסיור ראש המועצה מאיר דהן בקהילות היהודיות – וושינגטון וניו-יורק

ביום שלישי 28 בפברואר 2017, טס ראש המועצה מאיר דהן לסיור בקהילות היהודיות בוושינגטון ובניו-יורק במסגרת תכנית community של מכון גשר למנהיגות בשיתוף משרד התפוצות.

עלות הנסיעה והתכנית הכוללת גם חמישה מפגשים בארץ מומנה במלואה על ידי מכון גשר ומשרד התפוצות.

מטרת התכנית – העמקת הידע והחיבור בין מובילי דעת קהל ישראלים לבין יהדות התפוצות.

בין משתתפי התכנית היו שבעה ראשי רשויות, עיתונאים ועורכים מערוצי הטלוויזיה והרדיו ומובילי דעה נוספים כמו מרים פרץ ששכלה את שני בניה במלחמות ישראל, ורד בוסקילה הספורטאית האולימפית ועוד.

ראש המועצה שב לארץ ביום שני, 6 במרץ 2017 ולהלן דיווח קצר על המסע:


• תחילת הסיור החל בוושינגטון בפגישה עם גילה פרנקלין מ- jcrc, ארגון גג הכולל בתוכו כ-130 גופים יהודיים. ממנה שמענו על הניסיונות העיקשים לשמור על גחלת יהודית במסגרת הקהילות השונות. • לאחר מכן, נפגשנו עם בראיין שנקמן, מנהל פיתוח אזורי באייפק, שסיפר על המשימה המרכזי שלהם שהיא לדאוג שבממשל האמריקני יתמכו בהחלטות משמעותיות של הממשל הישראלי.

• עוד נפגשנו עם עמוס הוכשטיין, יהודי ישראלי, שמייצג את הממשל האמריקני בענייני נפט ואנרגיה, שהפתיע אותנו עם העובדה שלא באיראן, בלבנון או בערב הסעודית התעסקו במוצא שלו.

•לאחר מכן נפגשנו עם ג'רמי בן עמי, מייסד ארגון ג'יי סטריט, הפועל מול הממשל בארה"ב במטרה לקדם את רעיון שתי המדינות. לא הסכמנו עם כל מה ששמענו אך בהחלט היה מעניין לראות איך הדברים פועלים מאחורי הקלעים.

• הכרנו את פעילות ארגון 'הילל', המסייע לסטודנטים יהודיים והתעצבנו לשמוע מסמנכ"ל הארגון, אדם ליימן, שסטודנט יהודי בארצות הברית נתקל בהסתה וגזענות במקומו רבים.  

• בהמשך, בגבעת הקפיטול נפגשנו עם עוזרים בכירים של מרקו רוביו, סנטור מטעם מדינת פלורידה, שהתמודד מול דונלד טראמפ על המועמדות, חבר המפלגה הרפובליקנית. הוזמנו לאולם המליאה של הסנאט שם שמענו נאום של מארקו רוביו, היה מרתק לשמוע את הדברים שהסנטור עושה למען ישראל.

• כמובן שלא וויתרנו על ביקור בבית הלבן ובערב השתתפנו בארוחת ערב חגיגית בביתה של משפחת אפשטיין בפרוורי וושינגטון, משפחת אפשטיין היא תורמת קבועה לישראל.

• לקראת סיום הביקור בוושינגטון התקיים פאנל עם חברי קונגרס וסנטורים יהודים ורפובליקנים.

לאחר לילה בוושינגטון נסעה המשלחת באוטובוס לניו יורק, שם היתה תכנית עמוסה לעייפה שבמהלכה נפגש ראש המועצה מאיר דהן עם שגריר ישראל באו"ם דני דנון, ביקר בבית ספר יסודי "אשל" שם נפגש עם מורים ותלמידים והתקיים שיח על חינוך יהודי, בהמשך התקיים סיור באוניברסיטת ניו-יוק אשר 20% מהסטודנטים הם יהודים, התקיים פאנל עם סטודנטים יהודים באוניברסיטה ובהמשך היום התקיימו גם מעגלי שיח עם בוגרי תכנית תגלית ומסע.

בימים שלאחר מכן היה שיח בנושא זרמים יהודיים בפאנל בו השתתפו רב רפורמי, אורתודוקסי וקונסרבטיבי, התקיים סיור במעצמת התקשורת בלומברג וכן, פגישה עם איתן ברונר, העיתונאי היהודי המפורסם. בערב שישי התארחו חברי המשלחת בבתי משפחות יהודיות ועד החזרה לארץ סיירו ב"yeshiva university" ונפגשו עם הנשיא, ביקרו ב JCC, מרכז קהילתי יהודי ניו-ג'רזי, נפגשו עם גברת איה שכטר, מנכ"לית ארגון IAC (Israel American Community) ושוחחו על ההשתלבות של הישראלים החיים בארה"ב והקהילות היהודיות.

ביום שלישי האחרון, נפגשה המשלחת לשיחת סיכום עם שר החינוך ושר התפוצות נפתלי בנט על מנת לדון ברעיונות לשיתוף פעולה והעמקת הקשר בין הרשויות המקומיות בארץ לקהילות בארצות הברית.

 

חברי המשלחת


חיפוש
קישורים חשובים


לוח ארועים
« 2017  
« מרץ  
אבגדהוש
26 27 28 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

לכל הארועים