מועדון רוטרי מזכרת בתיה

 

 

רוטרי הוא ארגון בינלאומי ללא­כוונת רווח אשר במסגרתו מתכנסים אנשי עסקים ויזמים מובילים בתחומם אחת לשבוע ע״מ להגות ולפתח מיזמים לטובת הכלל והקהילה בה הם חיים. ישנם למעלה מ34,000 מועדוני רוטרי ברחבי העולם, המתפרסים על פני 200 מדינות שונות. סך הכל ישנם כמליון ומאתיים אלף חברי רוטרי פעילים בעולם הפועלים ליצירת מחר טוב יותר.

 

חברי רוטרי פועלים במסגרת עבודה של מועדונים, כאשר כל מועדון משוייך לקהילה ולעיר בה הוא פועל.ההשתתפות במועדון היא התנדבותית, אך דורשת תהליך מיון מקדים. הקווים המנחים את קבלת: ההחלטות ויצירת הפרוייקטים השונים ע״י מועדוני רוטרי תמיד יענו על ארבעה שאלות הבסיס של רוטרי

  1. האם אנו פועלים לפי האמת?
  2. האם כל המעורבים בדבר מסכימים?
  3. האם הדבר מעודד רצון טוב ואחווה?
  4. הם זה מועיל ויש בדבר תועלת?

 

כאמור, רוטרי הוא ארגון גדול הפועל במספר רבדים שונים, המכונים ״אפיקים״. כל אפיק מקבץ בתוכו:תחומי אחריות שונים עליהם חברי המועדון אמונים לקדם. אפיקי הפעילות של רוטרי הם כדלקמן :

  • אפיק הקהילה – אחד מהאפיקים המרכזיים בהם עוסקים חברי המועדון הוא בהקמת ופיתוחפרוייקטים המועילים ומקדמים את הקהילה בה הם חיים. כך למשל במועדון מזכרת בתיה, אנו מפעיליםחנות יד­שנייה, ערבי התרמה, תוכניות לנוער בסיכון ותוכניות לסיוע בבתי הספר אשר במושבה. העזרהלקהילה באה מתוך תפיסה הבאה לקדם משפחות ואינדיווידואלים חלשים בקהילה, על מנת להביאם (עד.כמה שניתן) לשוויון הזדמנויות וקיום בכבוד.
  • אפיק המועדון – במועדון רוטרי לא רק עובדים. מלבד הפרוייקטים השונים שהמועדון אחראי להפעלתם,בכל פגישת מועדון ישנם גם יעדים חברתיים ותכני העשרה חשובים. במובן זה, מפגש במועדון עצמו וביןהמועדונים השונים של רוטריונים מוליד שיתופי פעולה עסקיים ויחסים בינאישיים חשובים. מלבד זו,לעיתים קרובות המועדון מארגן לחבריו ולאורחיהם הרצאות ותכני העשרה במסגרת סדנא, סיור או הרצאהאשר רלוונטים לתחומי העיסוק והעניין של חברי המועדון (כמה מן הנושאים בהם התקיימו הרצאותהעשרה במועדוננו בעבר כוללים: העולם הפיננסי, רפואה טבעית, נהיגה ספורטיבית ותכנון טראקים באסיה ).
  • אפיק המקצוע – הפילוסופיה של רוטרי היא שהמקצוע הוא חלק מרכזי מפועלו של הרוטריון, ויש לטפחאותו ולעזור לרוטריון לממש את מלוא הפוטנציאל המקצועי שלו­ מתון הבנה שהצטיינות מקצועית תוכללהירתם לאחר מכן לעזרה לכלל ולפרט כאחד. מסיבה זו, ברוטרי מעבר להיבט הנטוורקינג וקבוצות.המקצוע, ישנם הכשרות והתמחויות בחו״ל אפשר פתוחים באופן אקסלוסיבי רק לרוטריונים.
  • אפיק בינלאומי – ברמת המאקרו, רוטרי פועל במדינות רבות ברחבי העולם וכן במקומות רבים בישראל.המסגרת הזו מאפשרת שיתופי פעולה ופרוייקטים ייחודים ברחבי העולם אשר מהם נהנים חברי מועדוןרוטרי, ובמקרים רבים­ גם נציגים מהקהילה. כך לדוגמא, רוטרי מפעיל מדי שנה כ50 מחנות מסביב לעולםלבני נוער, במסגרת פעילות זו יצאו בחסות המועדון כ40 בני נוער ממזכרת בתיה לאורך השנים לחוויהייחודית במגוון ארצות שונות. מחנות הקיץ והכנסים בחו״ל במרבית המקרים הם ללא כל עלות, בהתנדבותשל חברי רוטרי במדינות המארחות או עם השתתפות עצמית מינימלית. בנוסף למחנות השונים, כל שנהמתרכז הארגון העולמי בקידום נושא ספציפי, בו ריכוז של תרומות ומאמץ התנדבותי חוצה גבולות יכוללהביא לשינוי גדול בשטח. כך לדוגמא לאורך העשור האחרון רוטרי העולמית שיחקה מקום מרכזיבהכחדת מגפת הפוליו באפריקה, ע״י גיוס תרומות של למעלה מ 200 מליון דולר אשר הושקעו במחקר,חיסון וטיפול בנפגעי פוליו באפריקה. תחום נוסף בו רוטרי העולמי משקיע מאמצים וכספים רבים הוא.הבטחת סניטציה ומים נקיים לשתיה, אשר אין בנמצא במדינות רבות באפריקה ואסיה.

 

במזכרת בתיה המועדון קיים מאז 1985. כרגע במועדון ישנם 14 חברים אשר נפגשים אחת לשבוע ביוםשני ב21:00 בבית המתנדב (ראה מפה מצורפת) . כל המעוניין מוזמן לבוא ולהתעניין בפועלו של הארגון,ולעזור לקידום הפרוייקטים הקהילתיים הרבים אשר אנו לוקחים בהם חלק כדי להבטיח שמזכרת בתיה.תהיה מקום נעים ובטוח לחיות בו.

 

לפרטים על פעילות רוטרי במסגרת ארצית www.rotary.org.il

אתר רוטרי הבינלאומי www.rotary.org :