התנדבות

 

 

עבור ל: קליפ מתנדבים   ידיעון התנדבות   מבנה ארגוני   תפקיד רכזת התנדבות ומטרות היחידה   ייעוד וחזון   מידע כללי   דבר ראש  המועצה   בית המתנדב   רשימת ארגוני המתנדבים   על הארגונים   תחומי התנדבות   עסקים למען הקהילה   התנדבות בשעת חירום  טפסים   דרושים  מתנדבים כותבים   קישורים   ארועים 

                                                                                                                                        

ידיעון התנדבות

מזכרת בתיה

בוא להתנדב איתנו


התנדבות התנדבות לשעת חירום ארגונים ותחומי התנדבות טפסים ארועים
מידע כללי הצטרפות למערך בשעת חירום שירותים חברתיים הצטרפות למערך המתנדבים אות ראש המועצה
דבר ראש המועצה   בריאות הצטרפות למתנדבים בחינוך ערב הוקרה למתנדבי המושבה
בית המתנדב   ביטחון התנדבות לשעת חירום שבוע המתנדב
דרושים   חינוך   גלריית תמונות
מתנדבים כותבים   "מפגשים"-מרכז קהילתי    
קישורים   מוזיאון המושבה    

  איכות הסביבה    
    עסקים למען הקהילה    


לחץ/י לצפייה בתיאור פעילות, מטרות, תחומי אחריות ומטלות

יחידת ההתנדבות רואה בשימור ופיתוח רוח ההתנדבות, יצירת שותפויות עם הקהילה, אחריות חברתית לצרכי התושב,פעילות פרואקטיבית לפתרון בעיות וצרכים העולים מן הקהילה. תוך יצירתיות ומקצועיות.ערכים מרכזיים המנחים את פעילותה בשנים הבאות.


יעוד היחידה הוא ריכוז תחום ההתנדבות ביישוב באמצעות איגום משאבי גיוס, קליטה ושימור מתנדבים תוך שילוב גורמי הקהילה כשותפים אסטרטגיים וכן הטמעת וקידום מערך מתנדבים יעיל בעת חירום.

חזון : התנדבות היא ערך, הצטרף לדרך

לנתב את ערכי הערבות ההדדית, עזרה הדדית, שותפות קהילתית וסולידריות חברתית לפעולה התנדבותית ולמעורבות קהילתית

 

מידע כללי:

מזכרת בתיה זכתה לאבות מייסדים נדיבים וחרוצים אשר הנחילו לנו, הקהילה של היום, עקרונות מנחים של נתינה, מעורבות חברתית וערבות הדדית

מתנדבי המושבה משולבים ופעילים כמעט בכל תחום אפשרי בחיינו החברתיים-קהילתיים ומתוך שכך, יחידת ההתנדבות היישובית מהווה גורם מגשר ומקשר בין המתנדבים לבין הזקוקים למתנדבים, מתמחה ומרכזת תחת קורת גג אחת ארגונים קיימים הפועלים במושבה, יוצרת חיבורים בין מתנדבים לבין פרויקטים וארגונים, מסייעת לגופים ומוסדות המעוניינים להרחיב את העשייה ההתנדבותית, פועלת להקמת ושימור מערך מתנדבים בשעת חירום.

יחידת ההתנדבות מטפלת ודואגת להכרה וההוקרה המגיעים למתנדבים במסגרות השונות במושבה.

כמו כן, היחידה להתנדבות מבטחת את המתנדבים ותומכת בהם בהדרכה ובהשתלמויות. במסגרת הפעילות ההתנדבותית ניתנת הזדמנות להתנדב בתחום הקרוב ללב המתנדב,  ליכולתו ולניסיון שרכש במהלך החיים - וכל זאת למען הקהילה.

בקרוב יעמוד לרשות ארגוני המתנדבים ולמתנדבים ביישוב "בית המתנדב" אשר ישמש כמקום מפגש ומרכז למתנדבי המושבה.

 

דבר ראש המועצה:

ראשיתה של המושבה מזכרת בתיה בקבוצת מתנדבים. קבוצה של עובדי אדמה מנעוריהם אשר היו מוכנים לעלות לארץ ישראל מרצונם ועל חשבונם. "מהטובים שבהם בחרנו עשר משפחות כולם בעלי כח ואנשי שלום ואחווה ובחרתי מהזכרים עשרה אנשים שיעלו ראשונה לארץ הקודש, כולם עובדי אדמה מנעוריהם... כולם קיבלו עליהם את כל הפרטים האלה ברצונם הטוב וחתמו על כך בלבבות שלמות ונפשות חפצות" (יחיאל בריל, "יסוד המעלה").

 מאז ימי המייסדים המתנדבים הראשונים ועד היום, רוח ההתנדבות נשתמרה, משגשגת ונוגעת בכל זווית בחיי המושבה. מתנדבי המושבה משולבים בתוכניות רבות ומגוונות במחלקות ובמסגרות המועצה. וממשיכים את מסורת הראשונים, בכינונה של קהילה המובילה ערבות הדדית, עזרה הדדית, שותפות קהילתית וסולידריות חברתית.

 ייחודה של המושבה שלנו השתמר בזכות הרוח המיוחדת השוררת בה, אשר באה לידי ביטוי בעשרות תוכניות התנדבות, עם מאות מתנדבים אשר מקדישים מזמנם וממרצם ללא לאות למען אלו הזקוקים להם.

 מתנדבי מזכרת בתיה מהווים מקור לגאווה ולכבוד ותורמים לתהליך צמיחה, שגשוג, העצמה וחיזוקה של המושבה כולה. אני מאמין כי ההתנדבות הינה מפגש אנושי וערכי ששני הצדדים יוצאים נשכרים ממנו כפי שאומרת הסיסמה המלווה את תחום ההתנדבות שלנו "הנותן בשמחה, השמחה שכרו".

 שלכם

מאיר דהן

ראש המועצה

 

בית המתנדב: 

בית המתנדב יהווה מקום מפגש לארגוני המתנדבים ולמתנדבים הפועלים במושבה למען התושבים והקהילה. "בית המתנדב" יערכו התכנסויות של מועצות הארגונים ותתקיימנה סדנאות למתנדבים בנושאים הקשורים להתנדבותם. 

טלפון:

08-9371165

מפה/כתובת:

רחוב חיים לוי

שעות פעילות:

על פי לוח זמנים קבוע מראש.

דמי שימוש: בהתאם לנוהל שימוש חד פעמי במבנה המועצה

חזרה לראש הדף

רשימת ארגוני המתנדבים במושבה

שם הארגון

איש הקשר

 ליצירת קשר:

מועדון "רוטרי"

נשיאת המועדון: מרים שלו

 ys01@bezeqint.net

האגודה למען החייל

דגנית חיון

 digii@netvision.net.il

עמותת רוח טובה

 

 *9093

 

 

 

משמר אזרחי

שוטר קהילתי: גיא

 

חיילי תל – נוף

 

 

לתת

 

 

חב"ד

 

 

מד"א 

רונית בן שבת

 

 

 

 

לחץ/י לצפייה בארגונים ותחומי התנדבות

 

על הארגונים:

מועדון רוטרי במזכרת-בתיה

מועדון רוטרי הוקם בשנת 1987, כשהישוב מנה אלף משפחות, והיווה אתגר חסר תקדים לקומץ שרצה להוכיח שמימוש מטרות ארגון הרוטרי הבינלאומי אינו מותנה בגודל היישוב אלא בעוצמת חברי המועדון הפועל בתוכו.

מועדון רוטרי לקח על עצמו בחמש השנים האחרונות את פתיחת מוזיאון המושבה למבקרים בשבתות, הקים את גן הרוטרי במושבה ובשנתיים האחרונות, פועלת תחת חסותו, חנות יד שנייה לביגוד, ריהוט ואביזרי חשמל לרווחת התושבים.

במשך 7 שנים הפעיל המועדון במסגרת "אפיק הנוער" את פרוייקט החונכות (כ- 40,000 שעות הוראה) שזכה לאות הוקרה בתחום השרות במקצוע (1991). בנוסף, חולקו מלגות לתלמידים מצטיינים, קוימו מסיבות בני מצווה לעולים חדשים מאתיופיה ומחבר העמים ושותפו בני נוער במסגרת טיולי משפחות. כמו כן הפעיל המועדון בבית הספר התיכון ביישוב מרכז למידה בו ניתנות שעות תגבור ע"י חברי המועדון ומתנדבים שגויסו מהיישוב.

המועדון מקיים קשר עם מועדונים בכל רחבי העולם, חברים פותחים את בתיהם בפני קבוצות חילופי נוער ומארחים קבוצות עיון. רוב הפרויקטים במועדון מתבססים על פעילות אנושית, בה נוטלים חלק החברים ומשפחותיהם.

במסגרת הקשרים הבינלאומיים יזם המועדון, בקשר עם מועדונים בגרמניה, הקמת מיזם משותף של תזמורת כלי נשיפה לנוער אשר תפעל בחסות מתנ"ס המושבה. סוד ההצלחה ? אפיק המועדון. פעילות ענפה ובלתי נלאית במסגרת אפיק זה מאחדת ומלכדת את החברים ומשפחותיהם לכדי ארגון, שכוחו בחברות עמוקה ועזרה הדדית. בני/בנות הזוג וילדי החברים שותפים פעילים במגוון הפעילויות הקהילתיות שלוקח על עצמו המועדון ונהנים באופן שוטף מהפעילויות הפנים מועדוניות. הרצאות, סדנאות, מפגשים בבתי החברים, טיולים, יציאות לבילויים משותפים, השתתפות ערה בכנסים אזוריים – כל אלה מחזקים את תחושת השייבות ואת ערכי הנתינה של חברי המועדון, המוקרנים החוצה בעוצמה כלפי הקהילה.

כיום מונה המועדון 19 חברים רשומים והוא פתוח לקבלת חברים חדשים בעלי נכונות לתרום מזמנם ומרצם לטובת הקהילה במזכרת בתיה. ומעל כל אלה זו הזדמנות לשרת – כי רוטרי הוא ארגון שירות שסיסמתו "שירות לזולת מעל לפרט" והפעילות לטובת הקהילה מביאה סיפוק והגשמה, יען כי "בני האדם הם ענייננו 

נשיאת המועדון: מרים שלו טלפון: 0507516304 

אי-מייל: ys01@bezeqint.net

האגודה למען החייל - מזכרת בתיה

סניף האגודה למען החייל – מזכרת בתיה מאמץ את גדוד הקשר אפיק. הפעילות כוללת איסוף משלוחי מנות מבתי הספר בישוב והעברתם לגדוד, העברת סופגניות בחנוכה לחיילי הגדוד, השתתפות בטקסי ימי זיכרון לחללי הגדוד ועוד.

בנוסף, מקיים הועד למען החייל מזכרת בתיה פעילויות לנערים העומדים לפני גיוס, כמו כנס מתגייסים. וכמובן דואג לרווחת כל החיילים תושבי המושבה.

המשפט המלווה את העוסקים בוועד למען החייל מזכרת בתיה הוא: "לתת זה כייף אמיתי, כי אז אתה עושה טוב גם לעצמך וגם למען האחר"  

 בתמונות: כנס מתגייסים האחרון שנערך על ידי הועד למען החייל - מזכרת בתיה

 

רכזת מתנדבי האגודה למען החייל למען החייל: דגנית חיון

טלפון: 052-3942501

אי-מייל: digii@netvision.net.il

משמר אזרחי

המשמר האזרחי הוא גוף משטרתי, המבוסס על התנדבות של אזרחים לשורותיו, במטרה לסייע למשטרה כמעט בכל תחומי העשייה שלה וביניהם אבטחה, לכידת עבריינים, סיור, תנועה ועוד. מתנדבי המשא"ז, בשעת מילוי תפקידם, מקבלים סמכויות, זכויות וחסינויות כשל שוטרים.

רשאים להתקבל לארגון: כל אזרח ישראלי, ללא עבר פלילי ובעל בריאות פיסית ונפשית תקינה. 

איך מתנדבים?

לרישום או לקבלת מידע נוסף ניתן לפנות אל השוטר הקהילתי:

בטלפון: 050-6276041 

אי-מייל: akam.mb@gmail.com

מתעניינים יוזמנו לשיחת היכרות, הסבר מפורט על פעילות המשא"ז. ובמידת האפשר יחלו בהליך הגיוס. 

 

מגן דוד אדום: 

מגן דוד אדום הינו ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל. פעילות הארגון ענפה ומשתרעת על פני תחומים רבים, החל בהגשת עזרה ראשונה, דרך התרמת דם ותפעול בנק הדם הארצי וכלה בהדרכת הציבור הרחב בקורסי עזרה ראשונה והחייאה. בנוסף, עוסקים אנשי מד"א בפרויקטים קהילתיים שונים. המתנדבים במד"א, המונים קרוב ל- 10,000 איש, נוער ובוגרים, משולבים בכל התחומים. מגן דוד אדום רואה בהתנדבות ערך חיוני, המהווה אבן יסוד לארגון כולו.  

על מנת להתנדב במד"א, על המעוניינים להתנדב לפנות לאחראית המתנדבים ביישוב.

טרם הקליטה לקורס על המעוניינים להתנדב לעבור ראיון אישי, על מנת לוודא התאמת המועמדים לתחום העיסוק עליו מד"א מופקד. כמו כן, על המועמדים להציג אישור על בריאות תקינה. נערי/ות עד גיל 18 נדרשים להציג אישור הורים להתנדבות.

רכזת מתנדבי מד"א - מזכרת בתיה: רונית בן-שבת

טלפון: 050-9350095

אי-מייל: Bsron1507@walla.com

 

תחומי התנדבות:

שירותים חברתיים :

התנדבות בתחום הרווחה תורמת לשיפור איכות החיים ומקדמת יחידים וקבוצות בקהילה. במחלקה לשירותים חברתיים משולבים כיום מתנדבים המהווים חלק בלתי נפרד מהמערכת לשירותים חברתיים וקהילה. מתנדבים אלו מאפשרים למחלקה להעשיר את מגוון השירותים הניתנים לתושבי המושבה.

המחלקה לשירותים חברתיים יוזמת ומקדמת פעולות התנדבות למען האוכלוסייה בתחומים רבים כמו: עולים, ילדים, נוער וקשישים.

 רכזת מתנדבים במחלקה לשירותים חברתייםעו"ס גיה בר קופל

טלפון: 08-9371130

אי-מייל: oss1@mazkeret-batya.muni.il

בריאות :

כארגונים האמונים והמחויבים לרווחת הקהילה, התנדבות היא ערך מרכזי עבור קופות החולים במושבה. בסניפי קופות החולים פועלים מתנדבים אשר משתתפים באופן פעיל במתן השירות למבוטחים. מסייעים לצוות הקופה בקביעת תורים, במענה טלפוני ובסיוע בחדר אחיות. פעילותם של המתנדבים תורמת רבות לעובדים, למבוטחים וכמובן, תורמת רבות גם למתנדבים עצמם.

קצת על התנדבות ובריאות....

מחקרים מדעיים הוכיחו כי אנשים אשר מתנדבים לא רק מאושרים יותר, אלא חיים יותר שנים. מחקרים נוספים מצאו כי לא רק שהמתנדבים יחיו יותר שנים, אלא ששנים אלו תהיינה בבריאות נפשית ופיזית טובה יותר וכי כושרם הגופני והקוגניטיבי ישתפר כתוצאה מההתנדבות. כאשר אומרים "התנדבות מחזקת את הלב" הכוונה לשתי משמעויות. ההרגשה טובה שגורמת ההתנדבות וכן, העובדה שהיא עוזרת במניעת מחלות לב. עזרה לאחרים הופכת אנשים לשמחים ובריאים יותר. כך שיפור הבריאות האישית משפר את הבריאות הקהילתית, הפעילות והקשרים החברתיים שנבנים דרכן יוצרים סוג חדש של "מועדון בריאות" וכזה שהכניסה אליו חינם!. 

אם אתם מעוניינים להתנדב באחת מקופות החולים במושבה תוכלו לפנות אלי ואני אצור עבורכם קשר עם סניפי קופת חולים הפועלים ביישוב.

 

ביטחון : -

 חינוך :

יש היום שעת רצון בחברה הישראלית שנובעת מההכרה בדבר חשיבות החינוך לעתיד האישי והלאומי ובצורך להירתם להצלחת מערכת החינוך. אני משוכנע כי יצירת מעגלי התנדבות אזרחיים סביב מערכת החינוך והרחבתם יחזקו את המערכת, יעשירו אותה ויחנכו להתנדבות ונתינה " )שר החינוך, חה"כ גדעון סער, 14.8.09(.

מחלקת החינוך מזכרת בתיה בשיתוף משרד החינוך יוצאים לדרך עם התוכנית "מתנדבים בחינוך". אפשרויות ההתנדבות במסגרות החינוכיות בישוב מגוונות, לדוגמה: הנהגות הורים, התנדבות לימים ואירועים מיוחדים (ימי שיא, ליווי טיולים שנתיים, השתתפות ביריד בית ספרי) וכן, התנדבות לתוכניות נוספות כמו מיחשוב בית הספר, הקמת גינה, חונך כיתתי ועוד.

לרשימת התוכניות המלאה של "מתנדבים בחינוך", לפרטים נוספים ולהרשמה למאגר המתנדבים בחינוך ניתן להיכנס לקישור הבא:

http://67.207.128.159/site_dashboard/city_list/20

רכזת מתנדבים בחינוך: נורית כלפון

טלפון: 08-9371165

 "מפגשים" - מרכז קהילתי :

שירות למתנדב המבוגר: 

תחום המתנדבים במרכז הקהילתי "מפגשים" המייצג את תנועת ש.ל.מ (שירות למתנדב המבוגר) מציע מגוון תוכניות תוך מתן הכשרה וטיפוח למתנדבים. התוכניות המוצעות למתנדבים בקהילה הן: קהילה מטיילת, שיעורים לתלמידים ועולים חדשים, עזרה לאוכלוסייה עם צרכים מיוחדים, הכשרה בתחום המחשבים, ליווי פיננסי למשפחות נזקקות, ועדת רפרטואר, שיעורים פרטיים לתלמידים ועוד.

במסגרת פעילויות התנדבותית אלה, תינתן לכם ההזדמנות להתנדב בתחום הקרוב ללבכם, ליכולתכם ולניסיון שרכשתם במהלך חייכם – וכל זאת למען הקהילה.

רכזת המתנדבים במחלקה לאזרחים ותיקים במרכז הקהילתי "מפגשים" :בתיה חצרוני

טלפון: 08-9371001

אי-מייל: 50plusbh@nana10.co.il


התנדבות נוער באגף הנוער של מרכז קהילתי מפגשים:

אגף הנוער בשיתוף עם פרויקט עמ"ן (עיר מתנדבת נוער) של ארגון הג'וינט, מאגם את כל בני הנוער המתנדבים בישוב. כמו כן, רכז התנדבות הנוער נותן מענה לשאלות וקונפליקטים שעולים לבני הנוער, מציג את אפשרויות ההתנדבות השונות בישוב ובאזור. בנוסף, אגף הנוער מפעיל מספר קבוצות התנדבות באופן ישיר.

האגף מפעיל מתנדבים בקבוצת נמ"ש (נוער מוביל שילוב), סיירת מחשבים, קליק, צוות הפעלת מועדון האיגואנה, ועוד.

בנוסף לפעילויות אשר נמצאות באחריות ישירה של אגף הנוער, רכז ההתנדבות נמצא בקשר מתמיד עם מקומות השמה נוספים אשר בני נוער מהישוב מתנדבים בהם. בין השאר מד"א רחובות, נוע"ל, בני עקיבא, מכבי אש רחובות, כנפיים של קרמבו, צער בע"ח רחובות, ועוד.

 רכז התנדבות נוער: 

 מוזיאון המושבה :

מוזיאון המושבה על שם ערן שמיר מהווה חלון הראווה של המושבה. משום היותו גם מוזיאון המתפרש בתצוגותיו באתרים היסטוריים רבים וכזה הנוגע בתחומים מגוונים, יש בו נקודות עניין עבור אנשים שונים. 

אנו מציעים למתנדבים במוזיאון עבודה עם תלמידים בפרויקט מחויבות אישית, רסטורציה ואספנות, התנדבות בארכיון המוזיאון, התנדבות בקיום ראיונות ועוד.

רכזת המתנדבים במוזיאון: 

טלפון: 08-9371139

אי-מייל: 

  איכות הסביבה :

העשייה הסביבתית במזכרת-בתיה היא כבר עובדה קיימת. מזה כשנתיים מלווה חברת Re3 את המושבה בתהליכי החינוך, ההטמעה והשינוי במגוון תחומים סביבתיים ובראשם- צמצום הפסולת הביתית הנשלחת להטמנה.

צמצום הפסולת מושתת על שלושת ה- R-ים: Reduce, Reuse, Recycle – הפחתה, שימוש חוזר ומיחזור. תושבים רבים אימצו קומפוסטרים לבתיהם, ומצמצמים מדי יום כמעט כמחצית ממשקל הפסולת שלהם ונהנים מדשן עשיר וטבעי תוצרת בית. כיום ניתן למצוא קומפוסטרים במשרה מלאה גם בבתי-הספר, הצהרונים והגנים שבמושבה. הילדים והנוער נהנים מפעילויות ומשיעורים המגבירים את מודעותם ותומכים בתהליך. בין השאר אורגנו אירועים כגון שוק יד שנייה, שבוע איכות סביבה, סדנאות יצירה בחומרים בשימוש חוזר והקרנת סרטים העוסקים בנושאי סביבה מהיבטים שונים.

כמו-כן, הוקמו חמישה מרכזי מיחזור ברחבי המושבה, ובהם ניתן למחזר נייר, קרטון, בקבוקי פלסטיק, סוללות, זכוכית ומתכת.

בקיצור- המלאכה מרובה וחשובה וכל אחד מאיתנו יכול עוד היום לעשות ולהשפיע, בבית ומחוצה לו. בעצם, כל אחד מאיתנו, בין אם נרצה או לא- כבר משפיע! השאלה היא- מה אופייה של ההשפעה?  

יש לכם היום את ההזדמנות לא רק לדבר "איכות סביבה" אלא להניע ולהשפיע על הסובבים אתכם למען סביבה טובה יותר לכולנו!

 אנו מציעים מגוון של מסגרות התנדבותיות, לפי רצון ועניין אישי של המתנדב/ת, וביניהן:

אם אתם מעוניינים להתנדב בתחום איכות הסביבה תוכלו לפנות 

 עסקים למען הקהילה :

מעורבות עסקים בקהילה הינה אמצעי לטיפוח והעצמה של עובדים ולחיזוק המותג של העסק. תפיסת העולם שלנו היא כי השותפות עם בתי העסק מפתחתתרבות של שיתוף, ערבות הדדית ואחריות חברתית שממנה נהנית הקהילהוגם בית העסק עצמו.

בתי עסק יכולים להתנדב בדרכים רבות:

התנדבות בשעת חירום:

על מנת לאפשר למערכות השונות בעורף להתמודד עם מצבי חירום, אנו נערכים לכך, מבעוד מועד בשעת רגיעה.

לשם כך שמנו לנו למטרה לגבש צוותים לשעת חירום, אשר ייתנו מענה במצבים אלו ויכללו בתוכם מתנדבים ופעילים מקרב הקהילה. אשר יתגברו וירחיבו את מערך הכוחות במושבה בשעת חירום.

לשם כך אנו זקוקים לך המתנדב/ת.

הערכות מראש, הכשרה מתאימה ושילוב לאחריה במערך הכולל, תקטין את מספר הנפגעים והמפגעים, תצמצם את נזקי האסון, ותאפשר החזרת החיים למסלולם התקין במהירות האפשרית.

תפקידי המתנדבים בשעות חירום כוללים: הגשת עזרה ראשונה, הפעלת מרכזי מידע, הסעות, קניות והבאת תרופות, ביקורי בית, סיוע לשירותים בקהילה ועוד תפקידים רבים נוספים על פי  הצורך כמובן, לפי הידע שכל אחד מהמתנדבים מביא עמו.

  למידע נוסף ולהצטרפות ניתן לפנות לרכזת מתנדבים בשעת חירום בטלפון: 08- או למייל

 

אתר פיקוד העורף : http://www.oref.org.il/729-3498-he/PAKAR.aspx 

טפסים:

 

   הצטרפות למערך המתנדבים
 הצטרפות למערך המתנדבים בחינוך
 הצטרפות למערך המתנדבים בחירום

 

חזרה לראש הדף

דרושים:

* לפרויקט "סיירת מחשבים" דרוש מתנדב להנחית נוער. כיצד לתקן, לתחזק ולשדרג מחשבים. לפרטים נוספים ניתן לפנות לרכז מתנדבים – נוער, גל שלוש טלפון: 0505705710.

* לפרויקט "מתנדבים בחינוך" דרושים לבתי הספר "חונכים אישיים" – חניכת תלמידים בשעות אחר הצהריים בתחומים חברתיים שונים. לפרטים ניתן לפנות לנורית כלפון, טלפון:  08-9371165. 

מתנדבים כותבים:  

אנו מזמינים אתכם המתנדבים לכתוב אלינו את סיפור ההתנדבות האישי שלכם, ואנו נפרסם אותו כאן במדור "מתנדבים כותבים".

 נשמח לשמוע מכם, כי הנותן בשמחה השמחה שכרו.

גב' מרים שלו נשיאת מועדון רוטקי מספרת את סיפור ההתנדבות האישי שלה:

"גדלתי בבית פתוח שחברים ומכרים היו נכנסים בו משעות הבוקר המוקדמות. אבי ז"ל, היה איש חם עם לב רחב וידו תמיד הייתה מושטת לתמוך ולעזור. אני זוכרת שכבר בגיל ההתבגרות נהגתי לעזור באנגלית ומתמטיקה לילדה שכנה עם צרכים מיוחדים, בהמשך חנכתי ילדים במסגרת פרויקט שיקום שכונות. לפני 23 שנים, עם הקמתו של מועדון רוטרי ביישוב, בעלי הוזמן להצטרף למועדון. מאז, מושג ההתנדבות קיבל נופך חדש בחיינו. רוטרי מהווה חלק אינטגרלי ומרכזי בחיים שלנו. רוטרי היא משפחה שנפגשת אחת לשבוע. קצת אוכלים, שומעים הרצאה, הולכים לתערוכה או למסעדה, מדי פעם נפגשים בבית אחד החברים או מטיילים. הרעות הזאת היא זו שמאפשרת את העשייה הברוכה של רוטרי, היא זו שעומדת בבסיס הנתינה וההנאה שאני מפיקה מההתנדבות".

 קובי שטיינברג יו"ר הנהגה בית ספרית בן-גוריון מספר את סיפור ההתנדבות האישי שלו:

"כחבר הנהגה ויו"ר, ההשקעה היא עצומה ומשפיעה באופן ישיר על חיי המשפחה והעבודה, ולכן יש צורך בשותפים מתחשבים הן ע"י הנהלת הבית - אשתי היקרה והן ע"י מנהליי בעבודה. בשבילי, ההתנדבות הינה ערך עליון. המרוויחים העיקריים בסיפור הם הילדים שלנו, שבעצם ההתנדבות שלנו הוספנו להם עוד שירות או ערך מוסף. המעורבות שלנו כהורים מחזקת את המשולש החינוכי - תלמיד, הורה וילד. מעורבות ההורים הינה נדבך חשוב להצלחת היישוב, ולהתקדמותה ולקיומה של כל חברה, כיוון שהיא מאפשרת מנוף לשילוב חברתי ולצמצום פערים."

 

קישורים:

מתנדבים בחינוך: http://67.207.128.159/site_dashboard/city_list

ג'וינט ישראל: http://jointvolunteering.co.il/blog/

זווית להתנדבות: http://www.hitnadvut.co.il/Pages.asp?page_id=1 

ארועים:

 4.1.2012: פורום רכזי התנדבות כלל יישובי התכנס השבוע לראשונה 

במרכז הקהילתי "מפגשים" התכנס השבוע לראשונה "פורום רכזי התנדבות כלל יישובי". לפורום זומנו כלל המעורבים והעוסקים בתחום ההתנדבות ביישוב, ביניהם – נציגת הועד למען החייל, נשיאת מועדון רוטרי, רכזת מתנדבי מד"א, רכז מתנדבי משא"ז, נציגת Re3 המרכזת את מתנדבי איכות הסביבה, רכז מתנדבי נוער, רכזת מתנדבי ש.ל.מ, רכזת מתנדבי מוזיאון המושבה, רכזת מתנדבי המחלקה לשירותים חברתיים, רכזות "מתנדבים בחינוך" בבתי הספר, ועוד רבים אחרים. אל המפגש הגיעו רכזי מתנדבים אשר מבצעים תפקידם בהתנדבות, עובדי מועצה ונציגי הארגונים השונים.

מטרת הפורום היא ליצור רב שיח בנושאי התנדבות ומתנדבים במזכרת בתיה, ובממשקים בין התחומים והארגונים השונים. הפורום, כך מקווים העוסקים בתחום, יביא לחיזוק הקשר והשיח בין המעורבים בתחום ההתנדבות, ייעל תהליכים שונים, ובאמצעותו ניתן יהיה לפעול ולקדם את תחום ההתנדבות ביישוב, לרווחת המתנדבים והתושבים כולם.  

את המפגש הראשון פתח מאיר דהן, ראש המועצה, עם סיפור אישי, על השפעה העצומה שעושה התנדבות ועשייה של פרט אחד על חייו ועתידו של האחר. הוא סיפר על התגייסותם שלו ושל עינת אשתו לטובת נער שנפלט מכמה מסגרות, אשר כבר לא האמין שיוכל להשתלב בחברה. ואילו הם האמינו בו, הנחו אותו, ושימשו לו כהורים. לימים, גדל הנער להיות חייל מוצלח ואזרח תורם. ואילו היום הוא בעל משפחה לתפארת ומעניק לילדיו ילדות אחרת מכפי שהייתה ילדותו שלו.  עוד הציג את היתרון היחסי שמעניקים מתנדבי המושבה ליישוב כולו, על פני ישובים אחרים שבהם ישנו חוסר במתנדבים. 

ירון טמיר, מנהל מינהל כללי, נתן סקירה מקיפה על תפקיד רכזת ההתנדבות היישובית ותפקידי רכזי המתנדבים, כפי שהם באים לידי ביטוי בחזון וביעדי היחידה להתנדבות, על פי מדיניות המועצה. 

הכוונה היא לקיים מפגש פורום אחת לרבעון, כאשר בכל מפגש יתקיימו דיונים על פי האירועים והתוכניות השנתיות המתוכננות.  

"ההתכנסות יחד היא התחלה. ההישארות יחד היא התקדמות. העבודה יחד היא הצלחה" (הנרי פורד).                                                                          


חיפוש
קישורים חשובים


לוח ארועים
« 2017  
« אפריל »
אבגדהוש
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

לכל הארועים