מפגן ידידות צרפת ישראל

העיר מידון ארחה את ראש המועצה במטרה להדק את יחסי הערים התאומות עם המושבה

 

30 שנות ידידות חלפו מאז נחתם הסכם ברית ערים תאומות בין מזכרת בתיה - לעיר הצרפתית מדון .. השבוע שב ראש המועצה מאיר דהן מטקס מרשים שנערך במוצ"ש במדון שבסופו נחתם מחדש ההסכם. סגן שגריר ישראל בצרפת, מארק אטאלי, הגיע לשבח ולברך וראש העיר המארחת, דניס לרגרו, הצהיר בנאומו כי הוא שואף להדק ולהרחיב את שת"פ עימנו. כבר סוכם על קידום פרוייקט משותף לתנועות הנוער.. ביום העצמאות ה-70 נארח במושבה משלחת ממדון. להלן תמונות מהארוע ולאחריהן - נאום ראש המועצה במידון

להלן נאומו של ראש המועצה בטקס:

 

ראש עיריית מידון, מר דניס לרגרו

סגן שגריר ישראל בצרפת - מר מרק אתאלי

סגן ראש העירייה – מר זורז' קוש,

חברי מועצת העיר,

מנהיגות הקהילה היהודית,

 

תושבי מידון היקרים

ראשית, אני מבקש לברך מעל במה זו את ראש העירייה הנכנס, מר דניס לרגרו. אני מאחל לך הצלחה גדולה במילוי תפקידך.

אני רוצה גם לברך את ראש העירייה היוצא, ידידי הרבה מרסיי, שהייתה לי הפתעה גדולה לראות אותו לאחרונה בטלוויזיה, לצד נשיא צרפת עמנואל מקרון במהלך ביקורו של ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו, בצרפת.

אני רוצה להודות לך, מר מרסיי, על תרומתך הגדולה לחיזוק יחסי ישראל – צרפת, על תמיכתך במדינת ישראל ואני קורא גם לראש העירייה החדש, מר לרגרו, להמשיך במסורת נפלאה זו של ידידות גדולה ואמיצה בין תושבי מידון לתושבי מזכרת בתיה.

שלושים שנה חלפו מאז חתם ראש המועצה של מזכרת בתיה בעבר, מר רפי אלול עם ראש עיריית מידון דאז הנרי וולף ומאז שתי הערים שלנו נקשרו זו בזו בברית אחיות.

אין ילד במזכרת בתיה שלא שמע על העיר מידון. יש לנו רח' מידון, יש לנו גם כיכר מידון ויש לנו הרבה חויות מהעיר היפה שלכם. למדנו מכם הרבה .

אני מבקש לציין מעל במה זו גם את ידידי, סגן ראש העירייה, ז'ורז' קוש, המטפל ביחסי הערים התאומות, על יחסו החם והלבבי לאורך שנים למזכרת בתיה ולישראל.

בחודש אפריל הקרוב תחגוג מדינת ישראל שבעים שנה לחזרת העם היהודי לארצו ההיסטורית, למדינת ישראל.

שבעים שנה חלפו מאז החלטת האומות המאוחדות  ובזמן כה קצר-  רק בתוך 70 שנה - הצלחנו לעשות את הלא יאומן ולהגיע להישגים גדולים וברשותכם אמנה חלק מזערי מהם:

 

 • ישראל היא בין שמונת המדינות היחידות בעולם בעלות היכולת לבנות ולשגר לוויינים משלהן.
 • ישראל חברה ב-”מועדון החלל” העולמי בו חברות רק 9 מדינות.
 • חיל האוויר הישראלי נחשב לאחד הטובים בעולם, ומחזיק במספר שיאים עולמיים בתחום לוחמת אוויר.
 • ישראל היא יצואנית היהלומים המלוטשים הגדולה בעולם. בורסת היהלומים הישראלית היא מרכז סחר היהלומים הגולמיים הגדול והחשוב בעולם, למעלה מ-60 אחוז מהמחזור העולמי נעשה על ידה.
 • בישראל שנים עשר זוכי פרס נובל, שזה נתון מדהים ביחס לכמות האוכלוסייה במדינה בזכיית פרסי נובל ביחס לגודל האוכלוסייה.
 • ישראל נמצאת במקום הראשון בפיתוח פטנטים רפואיים.
 • ישראל נחשבת אחת ממרכזי ההיי-טק המובילים ביותר בעולם וחלק לא קטן מפיתוחיה שינו וישנו את פני העולם לטובה. ( למשל - עגבניות השרי, waze, דיסק און קי)
 • ישראל היא אחת המדינות המתקדמות ביותר בעולם בתחום התפלת המים.
 • מספר המאמרים המדעיים לנפש שנכתבו על ידי ישראלים הוא מהגבוהים בעולם כמו כן, ישראל נמצאת במקום השלישי בעולם (יחד עם שווייץ) ביחס הפטנטים הרשומים לנפש.
 • תוחלת החיים הממוצעת במדינת ישראל היא במקום השישי בעולם.
  (הגברים- 80.6 שנים והנשים 84.3 שנים)
 • ישראל במקום ה-11 מתוך 158 במדד האושר העולמי.

 

מדינת ישראל רואה בצרפת מעוז עולמי של דמוקרטיה, מודרניזציה, שמירה על זכויות הפרט ופלורליזם. מדינה שנלחמת בטרור הבינלאומי ומדינה שגם יודעת לשמור על זכויות המיעוט היהודי החי בתוכה.

במהלך שלושים השנים האחרונות ביקרנו זה אצל זה, למדנו זה מזה, תמכנו זה בזה והעיקר, תרמנו לעולם טוב יותר, בו אנשים למדו להכיר זה את תרבותו של האחר, ללא מחסומים של שפה, דת או תרבות.

אני מבקש לציין את ידידי לוסיין אלזרה, שאנחנו אוהבים לקרוא לו בשמו העברי - חיים, ראש הקהילה היהודית במידון ואני אומר לכם, מר חיים אלזרה הוא פטריוט צרפתי, אוהב ישראל ויהדות, איש אשר מוביל את הקהילה מזה עשרות בשנים. אלזרה ורעייתו מרים תורמים כל הזמן לחיזוק הקשרים בנינו.

בחודש אפריל הקרוב אנו מזמינים אתכם להיות אורחים שלנו לרצף אירועים:
חשוב לציין שבישראל נקבע יום הזיכרון בצמוד ליום העצמאות. התזמון ממחיש את ההערכה לכל אלה שהקריבו את חייהם למען הגנת העם והמדינה, שהעניקו לנו, במותם, את החיים – את האפשרות להמשיך ולחיות במדינה, להביט קדימה, להמשיך לשמוח ולעשות מתוך תקווה לעתיד טוב יותר.
 כי במותם ציוו לנו את החיים. 

תוזמנו לציין עימנו את יום הזיכרון לחללי צה"ל שנפלו על הגנת המדינה, אשר מוקפת ע"י צבאות ערב ויכולה להם, בזכות העובדה שיש לנו זכות אבות על אדמת ארץ התנ"ך.

לאחר טקס יום הזיכרון נחגוג את אירועי יום העצמאות  ה-70 למדינת ישראל ואתם תהיו אורחנו.

אני רוצה לברך את מנהיגות העיר הנוכחית בהצלחה ומאמין שתדע לשמור על היחסים המיוחדים בין מידון ומזכרת בתיה ולטפח אותם.

אסיים בברכת תודה רבה בשם תושבי מזכרת בתיה ובברכה בשפה העברית

"עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל העולם"