מזה 14 שנים אנו עוסקים עם מיטב אנשי המקצוע מתחום התכנון והבנייה בתכנון והקמת איזור אזור התעסוקה ותחנת הרכבת במזכרת בתיה.

* בלי הקמת אזור תעסוקה לא היה סיכוי להקים תחנת רכבת ובטח לא יהיה סיכוי להתחבר בעתיד לכביש 6

*בלי הקמת אזור תעסוקה והרחבת בסיס המס מעולם לא נגיע לעצמאות כלכלית ואנו עלולים למצוא עצמנו מאוחדים בעל כורחנו על ק. עקרון.

* פארק תמר ברחובות. זה המודל פחות או יותר וזה כולל מיקום בתי קפה, מסעדות בקומת קרקע של אזור ההיטק לאורך הרחובות.

*המרחק לבתי המגורים מספיק גדול למנוע מפגע רעש. זה נבדק מקצועית מעל לכל ספק. גם כיווני הפעילות נקבעו לצד מזרח. אין סכנת רעש.

*בין אזור התעסוקה לשכונה יש חייץ הכולל את נחל השלושה שיהיה פארק אקולוגי רחב שיתחבר לנחל עקרון המתעורר, ק חינוך גדולה מגרשי ספורט וקאנטרי קלאב.

*הפעילות באיזור התעסוקה היא "נקייה"

*הכניסה לאזור תהיה רק מכביש 411 ולתושבי מזכרת בתיה מרחוב רפי סויסה שיתחבר בכביש עוקף. זה בעיקר כדי לאפשר מעבר מהיר לתושבינו לתחנת הרכבת.

*מי שירצה להגיע לאזור מחוץ למושבה יעשה זאת רק מכביש 411 אחרת הוא יאריך את זמן ההגעה שלו לייעדו באופן משמעותי

*בעבר יזמנו מפגשי תושבים והצגנו את התכניות בשקיפות ובקשנו מעורבות. כולל במפגשים עם תושבים בבר לב. ההיענות למפגשים היתה דלילה מאוד.

* הבעלים של הקרקעות באזור התעסוקה הם פרטיים והבעלות נקבעה ע"י שמאי חיצוני שמונה ע"י זמורה בהתאם לנוסחאות וחוקים וללא מעורבות המועצה. השימוש נקבע בתב"ע באופן שאינו מאפשר ספקולציות והפרה.

*כחלק מתכנית ההפעלה של האזור הוקמה מינהלת מקצועית שתוודא כי האזור יופעל ויתופעל ע"פ סטנדרטים גבוהים הן ברמת האחזקה והנוף והן בהקפדה על כללי וחוקי העזר. מינהלת כזו תהיה דומה לזו שמפעילה את פארקי התעסוקה הכי נחשבים בארץ.
*אחת הסיבות להחלטה להקים גני אירועים קטנים היא כדי לשמור על עוד ועוד שטחים ירוקים מצד אחד ומצד שני לחלק את עומס התחבורה על כביש 411 על כל שעות היום.
*התכנית עליה עמלתי יחד עם חברי להנהלה שנים רבות היא העתיד של המושבה והיא המפתח לשמירת צביונה כמושבה בעלת צביון כפרי מצד אחד ועצמאות כלכלית מצד שני.

שלב אחר שלב 1

שלב2

פרוטוקול 5/15

הנה כמה תמונות מהסיור שנערך בשטח עם הקבלן שנבחר לבצוע עבודות הפתוח