אחרי תאונות רבות, מאבק ארוך שנים הגיע השבוע לסיומו המוצלח. מנכ"ל חברת נתיבי ישראל חתם השבוע על צו התחלת עבודה בהקף של 4 מליון שח להצבת רמזור בכניסה המזרחית למושבה, בכביש 411. על פי צו התחלת העבודה שנחתם השבוע אמורות העבודות להסתיים ב20.5.2018.

בכניסה זו התרחשו בשנים האחרונות עשרות תאונות דרכים שהסתיימו בפצועים ובנס לא היו שם הרוגים. כל תאונה כזו תועדה על ידי המועצה ותמונות נשלחו לכל הגורמים הרלוונטיים. מקור הבעיה בשדה הראיה הלקוי לבאים ממזרח, ובכך שלא הוצב מעבר חציה מרומזר להולכי רגל בני הישוב לתחנת האוטובוס.בעית צומת הכניסה המזרחית הלכה והחמירה עם תחילת איכלוס שכונת בר לב הסמוכה לכניסה. מאות המשפחות שהגיעו למושבה הפכו את הכניסה לעמוסה ביותר ואו אז התבררו הסיכונים.

לפני כ5 שנים ארגן ראש מועצת מזכרת בתיה הפגנה וחסם את הצומת לאחר שבקשתו להצבת רמזור לא נענתה. מאז, הוא נאבק, תוך שהמועצה, כאמור, מתעדת כל תאונה ושולחת לחברת נתיבי ישראל תמונות. המפנה חל לפני כשנתיים כאשר בפגישה עם שר התחבורה הקצה השר תקציב לבצוע התכנון.

לפני שבועיים בפגישת עבודה אישר את ביצוע הצבת הרמזור בהקף מצטבר הכולל תכנון ויועצים, של כ7 מליון שח.

 ראש המועצה:" אני מודה לשר התחבורה ישראל כץ, שמתערב גם בסוגיות נקודתיות ולא רק בפרוייקטים לאומיים גדולים ואני מקווה שהצבת הרמזור תציל חיים."

צומת הכניסה המזרחית 

 

תאונוטת שארעו בצומת 
 צו תחילת העבודה שהתפרסם