לפני שנתיים חנך ראש מועצת מזכרת בתיה שש כיתות נוספות, חדרי מדעים וחדרי ספח בביה"ס הממלכתי דתי "בורג" שנבנה לפני כ-15 שנים. למזכרת בתיה מגיעות משפחות דתיות לאומיות חדשות מכל רחבי הארץ ואכלוסיית התלמידים הולכת וגדלה. לפני כשנה החליט ראש המועצה לבדוק אפשרות לבנות חטיבת ביניים דתית, לאחר שקיבל פניות רבות מהורים. במשרד החינוך לא אהבו את הרעיון וטענו כי אין בו ייתכנות בשל מספר הילדים הנמוך.

התפתחות הנושא חלה בסוף השבוע שעבר.  דהן נפגש עם חברת המועצה יערה ישורון, שבאופן רשמי היא חברת אופוזיציה, ובין השניים נרקם שיתוף פעולה בנושא שבעקבותיו השניים נפגשו עם שר החינוך נפתלי בנט במשרדו שבתל אביב. דהן הציג בפני שר החינוך את הנתונים של מערכת החינוך במושבה והפציר בו לסייע בהקמת חטיבת ביניים דתית.

בפוסט מחמיא שהעלתה יערה היא כתבה: " במזכרת בתיה יש הכל – בעיקרה יש מערכת חינוך נהדרת המגיעה להישגים גבוהים, אבל עבור ילדים שסיימו כיתה ו' בביה"ס הממלכתי דתי "בורג" תמה הדרך במושבה והם נאלצים לנדוד". בהמשך ספרה על שתוף הפעולה בינה לבין מאיר דהן.

דהן שיתף את הפוסט של יערה ואומר: "יערה הציעה את עזרתה, ואני שמח על כך. כדי לקדם את מערכת החינוך במושבה אני מוכן לקבל עזרה מכל אחד, והחיבור בינינו למען המטרה המשותפת הוא אמירה, גם פוליטית : "כן" ללכידות, "לא" לפלגנות. לכל ילד במזכרת בתיה יש זכות ללמוד ליד הבית, בין אם הוא דתי או חילוני.