בשישי האחרון התקיים בסינמטק בתל-אביב אירוע התרמה לעמותת פ.ל.א (פאה לכל אישה) 

בשבוע הקודם התקיים אירוע התרמה לגיוס תרומות עבור בית מלאכה ייחודי מסוגו בארץ, הפועל במרכז הרפואי קפלן, באמצעות עמותת פ.ל.א (פאה לכל אישה). בבית המלאכה מיוצרות פאות עבור נשים וילדות חולות סרטן על ידי נשים מאוכלוסיות חלשות, אשר מקבלות הכשרה מקצועית לכך. 

האירוע התקיים בסינמטק תל אביב, הוקרן הסרט "להיות חלק מהאדום הזה".שיצא לפני חודשיים בפסטיבל אפוס לסרטי אמנות ותרבות במוזיאון תל-אביב ונבחר לייצג את שוק הסרטים הדוקומנטריים הישראליים (דוקושוק של קרן קו פרו לשיווק סרטי תעודה).
כמו כן, הוצגה תערוכת צילומים של הצלמת קארן גילרמן, בה תיעדה את חברתה הטובה שחלתה בסרטן, במהלך תקופת הטיפולים. הצילומים הועמדו למכירה וייתרמו למכון האונקולוגי במרכז הרפואי קפלן.
כל ההכנסות מאירוע זה מיועדות לפעילותו של בית המלאכה לייצור פאות לחולות סרטן במרכז הרפואי קפלן ומוכרות כתרומה לפי סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.


רקע:
עמותת הידידים של המרכז הרפואי קפלן הוקמה במטרה לסייע למרכז הרפואי קפלן במימוש חזונו של המרכז הרפואי: קידום רפואה חדשנית ומצוינת למען המטופלים.
כדי להמשיך להצעיד את המרכז הרפואי להישגים, נדרשת תמיכתם הנדיבה של תורמים וידידים בארץ ובעולם. העמותה מגייסת תרומות כספיות באמצעות מעגלי תמיכה של תורמים, ידידים ושותפים לדרך בארץ ובחו"ל. הודות לתרומות אלו, פרי נדיבות לבם של ידידינו הרבים, סייעה עמותת הידידים לפיתוחו של המרכז הרפואי קפלן בתחומים מגוונים:
• בינוי ושיפוץ מחלקות ושיפור רמת תנאי האשפוז בבית החולים.
• רכישת ציוד רפואי חדשני ומתקדם.
• מימון פעילות מחקרית ענפה פורצת דרך.
• קידום, פיתוח והכשרת צוותים רפואיים ומקצועיים.
• פיתוח סביבתי של מרחב האשפוז.
העמותה גאה במעגל ידידיה הרחב, הפועלים בהתנדבות מלאה ומחויבים לתרום ולסייע למרכז הרפואי קפלן במימוש חזונו של המרכז הרפואי, מתוך תחושת שליחות וערכיות מוסרית וחברתית.

במרכז הרפואי קפלן פועלת עמותת פ.ל.א, בהנהלתו של אלי בן זיקרי, אשר מפעילה את בית המלאכה ומייצרת פאות משיער אמיתי, שניתנות ללא כל עלות לחולות סרטן. זו העמותה היחידה בארץ שמעניקה לנשים וילדות חולות סרטן פאות ללא כל עלות.
ייחודיותו של בית המלאכה, מעבר למטרה הנעלה של מענה כל כך אינטימי וחשוב עבור חולות סרטן המטופלות במרכז הרפואי קפלן ובבתי חולים נוספים במרכז ודרום הארץ, היא בכך שהוא מספק הכשרה מקצועית, המוכרת על ידי משרד העבודה והרווחה, לנשים מקרב אוכלוסיות חלשות בקהילה.
עמותת פ.ל.א, הפועלת במרכז הרפואי קפלן, הוקמה על ידי אלי בן זיקרי, ספר בעל ניסיון רב בתחומו, לאחר שהוא עצמו חלה בסרטן מסוג לימפומה. המפגש של אלי עם נשים שאיבדו את שיערן במהלך הטיפולים הכימותרפיים, כמו גם החוויה האישית שלו באובדן השיער, הביאו אותו ללוות מטופלים ולהכינם לקראת השינויים הצפויים להם עם נשירת שערם בתהליך הכימותרפיה, תהליך שמתחיל בביקור החולה במספרה לפני הטיפולים, התאמת פאה, קיצור השיער עם תחילת הנשירה והתאמת הפאה לאחר מכן.
עמותת פ.ל.א, שהוקמה על מנת לתת צורך לחולים אונקולוגיים המגיעים לטיפולים במרכז הרפואי, מעניקה פאה חינם לכל חולה אונקולוגית על מנת לשפר את איכות החיים שלה, מתוך הבנה והכרה במצוקות הגופניות והרגשיות בתקופה זו, ותוך כוונה לשמר את המראה הנשי ככל שניתן בתקופה זו.