THE GOLDEN TEAM

קבוצת הזהב בכדורשת ייצגו את מזכרת בתיה בטורניר בריגה

לפני כשלוש שנים הועלה רעיון ע"י מאמאנט , בשיתוף הג'וינט והרשות המקומית "מזכרת בתיה" שייצג אותה מנהל הספורט ירון זרד להקים קבוצת כדורשת של נשים בגיל הזהב. שהייתה חלק מפיילוט.
מספר נשים מהמושבה נשלחו ללמוד את החוקים ובכלל איך משחקים. לאחר שנים עשר מפגשים חזרנו לקהילה וניסינו להקים קבוצה. חבלי הלידה היו לא פשוטים והתקשינו להקים קבוצה רק של נשים.
כאן באו לעזרתנו הגברים בקהילת הגיל הפעיל במזכרת בתיה והעלו את רעיון הקמת הקבוצה המעורבת לנשים וגברים.
בסופו של עניין הוקמה קבוצתנו שהיא מיוחדת בארץ ובעולם המורכבת מנשים וגברים וכולם "סניורים".
כיום הקבוצה מונה 12 חברות וחברים: אסייג שמעון, בית און חיה, ויניק נלי, וינר מירה, כהן ברוך, מלוכנא זהבה, מנור אביבה, סגל נירה, ענתי אראלה, פטשניק חיה, פטשניק ישראל, שלו יהושע ,המתאמנים אחת לשבוע. לקראת משחקי ריגה הגיע מאמן , רותם סלע, ששדרג את המשחק והבנת המשחק שלנו..
המשחק ממלא אותנו באנרגיות עצומות, גורם לנו תחושה של אושר והגיל עבורנו הוא רק מספר.
לפני כחודשיים הוצעה לנו , לשמחתי, הצעה על ידי מאמאנט ישראל להצטרף לטורניר בינלאומי המתקיים בריגה. הצעה שלא יכולנו לסרב לה.
.,
המטרה הייתה לקדם את ספורט כדור הרשת לגיל הזהב לקבוצות מעורבות בארץ ובעולם. וכמובן גם ליהנות מאווירת משחקים בין לאומיים, גיבוש קבוצתי, וחווית השהות בריגה.

תוך זמן קצר נרתמו 10 מהשחקנים (אסייג שמעון, בית און חיה, וינר מירה, כהן ברוך ורעייתו עירית, מלוכנא זהבה, מנור אביבה, פטשניק ישראל ורעייתו חיה, שלו יהושע)
ונענו להצעה להשתתף בטורניר בינלאומי בו התחרו כ- 10,000 ספורטאים, ב- 20 ענפי ספורט שונים., אשר כללה משלחת של כ- 200 שחקניות וצוות מאמאנט.
המשחקים הבינלאומיים של ארגון csit נערכו בעיר ריגה שבלטביה במשך 7 ימים.
הערכות הייתה רבה, נשלח צלם מקצועי אשר צילם אותנו בתמונות פספורט ששימשו אותנו כתגי זיהוי בריגה והקנו לנו נסיעות חינם בעיר.
כל שחקן קבל 3 חולצות בצבעים שונים שעל גב כל חולצה כתוב היה: "THE GOLDEN TEAM"
ב -13.6.16 עם שחר התייצבנו בנמל התעופה , אחוזי התרגשות, לבושים בחולצות בורדו, עם הכתובת the golden team"". שם פגשנו את משפחת המאמאנט אשר קבלו פנינו בשמחה וחילקו לנו מתנות מפנקות לרוב.
התחרות הבינלאומית נפתחה במצעד מרגש שבו הונפו דגלים של כל המדינות המשתתפות שכללו את מדינת ישראל ומזכרת בתיה, והסתיימה בטקס בנוכחותה של שגרירת ישראל בלטביה..
האווירה בטורנירים הייתה נהדרת, הפכנו לאטרקציה, היינו הדובדבן שבקצפת, עטפו אותנו באהבה רבה. שחקנו משחקי ידידות עם קבוצות ממקסיקו, לטביה, אוסטריה , איטליה, ונורבגיה, שהביעו התפלאות רבה מרמת משחקנו והבטיחו להרים את הכפפה ולהקים אף בארצותיהם קבוצות מעורבות המיועדות לגיל הזהב.
גם קבוצות ושחקניות מאמאנט מישראל שלא הכירו אותנו לפני כן "גילו" שאפשר לשחק גם בגילאים שלנו והתפעלו מהקבוצתיות ומהרמה הספורטיבית שגילינו. לחלקן יש הורים בגילינו .הם הזדרזו להפנים ולספר להוריהם על הקבוצה המופלאה ושגם הם יכולים.

קשרנו קשרים עם מנהלי קבוצות בכל הארץ שמבקשות מאתנו לבוא למשחקי ידידות ולעזור בשיווק הרעיון במקומות מושבם.
בנוסף, טיילנו בריגה , עיר מלאת היסטוריה ,ארכיטקטורה מעניינת, שווקים , חנויות ובתי קפה יפהפיים.
שבנו הביתה עם מדליות , מלאי שמחה וסיפוק על החוויה היוצאת דופן שחווינו, מלאנו שליחותינו, וייצגנו בכבוד את המושבה מזכרת בתיה.
אני וחברי לקבוצה מבקשים להודות : לעפרה אברמוביץ יו"ר מאמאנט, גלית אבשלום המנכ"לית, מיכל לבנה אחראית על הקמת קבוצות גיל הזהב וכל אלה שנטלו חלק בהפקת האירוע היוצא דופן; ואחרונות חביבות, האימהות הצעירות אשר תמכו ופרגנו לנו לאורך כל הדרך .היינו להם מודל שגם אנשים בגילנו יכולים לשחק ויש חיים מלאים אחרי שפורשים לגמלאות.
המסע המפעים לריגה תם, אך עבורנו זו רק התחלה ומצפים בקוצר רוח למשימה הבאה.

כתבו: זהבה מלוכנא שילה, קפטנית הקבוצה וישראל פטשניק
צילם: יוסי לזרוף