"היית בשבילנו יותר מרופאת משפחה, היית כתובת, משענת, רופאה שבאים אליה במצוקה ותמיד יוצאים רגועים"

כך אמר ראש המועצה מאיר דהן בערב הוקרה מרגש שבו הוענקה אזרחות כבוד לד"ר סגל שהיתה רופאת המשפחה במזכרת בתיה קרוב ל- 40 שנה

 

בנוכחות בני משפחה, תושבים ואישי ציבור מהמושבה, נערך בשלישי האחרון טקס הענקת אזרחות כבוד לד"ר רונית סגל.

במהלך הטקס הופיעה "בת קול" חבורת הזמר הייצוגית של המושבה בניהולה של הדר זלטין ויעל שנקר, תלמידת בית ספר למוסיקה "מפגשים" ששרה את "חזקה מהרוח" בליווי מנהלת בית ספר למוסיקה, טלי כץ, על הפסנתר.

בנאומו אמר ראש המועצה "אני עומד פה היום בשם מאות רבות של משפחות, תושבי המושבה שחייבים לך המון תודה על מה שהיית בשבילם במשך עשרות שנים.
שהיית בשבילם יותר מרופאת משפחה, שהיית בשבילם כתובת, משענת, רופאה שבאים אליה במצוקה ותמיד יוצאים רגועים ועם תחושה שאתה נמצא בידיים טובות שיש לך על מי לסמוך, שאתה לא לבד.
רופא טוב זה לא רק אדם שיודע לאבחן נכון ולרשום מרשמים...רופא טוב קודם כל צריך להבין לנפש החולה ואת, ד"ר סגל, הבנת לנפש."

פרופ' אשר טישלר וכרמלה לס נפרדו בשם התושבים. פרופ' טישלר ציין בהתרגשות את מעורבותה של ד"ר סגל ברפואה מונעת "אין עוד רופאים כאלה" כך אמר וכרמלה לס כתבה מקאמה.

גם ראש המועצה לשעבר, רפי סוויסה, ברך אותה במילים חמות, סיפר על תחילת עבודתה במושבה ותיבל את דבריו בסיפורים על הווי המושבה באותם ימים.

ד"ר סגל הודתה בהתרגשות ובמילים חמות לראש המועצה שהעניק לה את תעודת אזרחית הכבוד.

את הערב חתמה להקת המחול הייצוגית של מזכרת בתיה, הילולי אדר, במופע שאיתו תופיע בפסטיבל המחול בכרמיאל ובפסטיבל מחול בינלאומי בפולין בו תייצג הלהקה את ישראל. ניהול אמנותי וכוריאוגרפיה על ידי סילבי נאמן.